Już za kilka dni ferie zimowe. Z tej okazji firma EL-BIS we współpracy z policją przygotowała lekcje dla najmłodszych ze szkół w Studziennej i Kobyli (Pogrzebień). Dzieci otrzymały prezent – odblaski do zawieszenia.

Uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Brzechwy w Raciborzu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kobyli uczestniczyli w specjalnych lekcjach, poświęconych zasadom bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Lekcje poprowadzili asp. sztab. Stanisław Kogut i podkom. Mirosław Szymański – Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Policjanci sprawdzili wiedzę najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że dzieci pomimo swojego młodego wieku doskonale znają zasady korzystania z dróg. Wiedzą jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz, że bez karty rowerowej nie mogą poruszać się samodzielnie rowerem po drodze. Ponadto funkcjonariusze omówili zagrożenia związane z organizacją kuligów, zabaw na lodzie oraz o odpowiednim ubiorze – odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych, która uchroni przed negatywnymi skutkami wychłodzenia organizmu.

W trakcie spotkań funkcjonariusze chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci, które wykazywały się dużą aktywnością i zaangażowaniem. Wychowankowie szkół zdają sobie sprawę również z wielu niebezpieczeństw, które mogą na nich czekać. Policjanci sprawdzili także znajomość numerów alarmowych do policji. Każdy maluch ze Studziennej i Kobyli wie, że w razie zagrożenia powinien zadzwonić na numer 997 lub 112.

Mundurowi zapoznali także dzieci z obowiązkiem noszenia po zmroku odblasków. Na zakończenie spotkania, każdy z uczniów otrzymał prezent od Hurtowni Elektrycznej EL-BIS i firmy ELKO-BIS odblask zawieszkę i życzenia bezpiecznych i radosnych ferii zimowych.